Site Overlay

Už geresnį pasaulį | AAT | Artūro Areimos teatras (Lietuva)

Rugpjūčio 24 d. Kaune

>>BILIETAI

24 d. (antradienis) 18:00 | Kaunas, Kauno kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A, Kaunas.

Trukmė: 120 min.

Nepaisant globalios žalos, kurią sukelia karo veiksmai, karo būtinybė visuomenei dažnai pateikiama rafinuotai, užmaskuotai, o jai pateisinti randama įvairių priežasčių: karai pateikiami kaip neišvengiamas savigynos aktas, siekis išsaugoti teritoriją. Režisierius Artūras Areima spektaklio adaptacijoje–meniniame filme vysto mintį, jog žmogus turėtų ieškoti gilaus santykio su gamta, į ją žvelgti ne iš naikinimo, o iš išsaugojimo perspektyvos, suvokti save, kaip jos dalį, o ne apibrėžtos teritorijos savininką. „Už geresnį pasaulį“ – tai fantastinis pasakojimas, kviečiantis žiūrovą pažvelgti į sutirštintą dabartinę socialinę ir psichologinę žmonijos realybę ir susidurti su galimais žmogaus neatsakomybės sukeltais padariniais.

Apie kūrėją:

Nuo 2017 m. režisierius Artūras Areima įtrauktas į Europos teatro sąjungos „Naujosios teatro realybės“ prizo kandidatų sąrašą.

Režisierius Artūras Areima yra vienas įdomiausių jaunosios kartos teatro kūrėjų Lietuvoje. Kartu su OKT / Vilniaus miesto teatru sukurtas „Julijus Cezaris“, Nacionaliniame Kauno dramos teatre pristatyti „Plėšikai“, „Vyšnių sodas“, „Kartu“, AAT | Artūro Areimos teatre gimę spektakliai „Po ledu“, „Ričardas II: Post factum“, „Nevykėlis“, „Medėjos kambarys“, „Klamo karas“, „Antikristas“ bei kiti režisieriaus darbai nuolat provokuoja kritikų ir žiūrovų diskusijas. A. Areima – ne sykį sulaukė profesionalių scenos meno vertintojų aukščiausių įvertinimų: 2013 m. už naujų sceninės išraiškos formų paieškas režisierius apdovanotas Aukščiausiu Lietuvoje apdovanojimu už novatoriškus ir originalius teatro sprendimus : Boriso Dauguviečio auskaru, 2013, 2014, 2015 m. nominuotas Aukščiausiu Lietuvoje teatro apdovanojimu : Auksiniu scenos kryžiumi režisieriaus kategorijoje, 2014 metais Kultūros ministerijos įvertintas Jaunojo kūrėjo premija, 2015 m. Auksiniuose scenos kryžiuose jo režisuotas spektaklis „Mechaninė širdis“ buvo nominuotas geriausio metų spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje, o su Lietuvos Kultūros tarybos parama 2016 metų vasarą vykusiame didžiausiame pasaulyje menų festivalyje “Edinburgh Fringe” pristačius spektaklį „Po ledu“, A. Areima britų teatralų žiuri įvertintas specialiuoju „Summerhall“ menų centro prizu ( „Jawbone“ apdovanojimu už vienas įsimintiniausių festivalio akimirkų) bei sulaukė kvietimo bendrai AAT ir „Summerhall“ produkcijai Edinburge. 2018 m. vasarą Artūro Areimos teatro spektaklis „Po ledu“ buvo pristatytas viename prestižiškiausių teatro festivalių Avinjone, Pracūzijoje „Avignon le OFF“ programoje. Tais pačiais metais, naujausias AAT teatro spektaklis pagal H. Müller pjesę „Hamletmachine“, buvo pristatytas dviejuose festivaliuose Pietų korėjoje – Tedžono mieste festivalyje „Dipfe“ ir Seule, festivalyje „ST-Bomb“. 2019 m. Artūro Areimos teatro spektaklis buvo pristatytas tarptautiniame festivalyje „Mythos“ Prancūzijoje, Reno mieste ir meno centre „Le Tetris“ (Havras, Prancūzija). 2019 m. Artūras Areima su trupe Vilniuje pristatė spektaklio pagal Falk Richter pjesę “Electronic City” premjerą. Rugsėjo mėnesį su spektakliu “Po Ledu” trupė dalyvavo dviejuose tarptautiniuose teatro festivaliuose Kinijoje : “Beijing Fringe festival” (Pekinas), “International Contemporary theater festival Hangzhou” (Hangdžou). 2019 m. teatras taip pat dalyvavo tarptautiniame Nordic/Baltic kolaboracijų projekte drauge su Danijos ir Norvegijos nepriklausomais teatrais, kurio tikslas – skatinti sceninį ir meninį bendradarbiavimą tarp šių šalių bei dalintis skirtingomis meninėmis patirtimis, rengiant dirbtuves ir pristatant pasirodymus. Šiame projekte pristatytė spektaklį „Hamletmachine“, Danijoje, Orhuso mieste teatre “Katapult”. Tais pačiais metais spektaklis “Hamletmachine” taip pat buvo pristatytas tarptautinėje meno erdvėje “Flugwerk”, Berlyne.

2020 m. Artūro Areimos teatras pristatė naujausią spektaklį “Nothing Hurts” pagal to paties pavadinimo Falk Richter pjesę. 2020 m. trupė sulaukė jau daugiau nei 4 oficialių pakvietimų pristatyti savo kūrybą tarptautiniuose teatro festivaliuose pasaulyje, tarp jų vienas prestižiškiausių teatro festivalių Avinjone. “Avignon OFF” programoje šiais metais bus pristatytas spektaklis “Hamletmachine”. 2020 m. rugsėjo mėnesį spektaklis “Po Ledu” turėtų būti pristatytas festivalyje “FIAT”, Juodkalnijoje. Sekančios gastrolės numatomos JAV, Lenkijoje, Kinijoje.

Metai: 2020

Režisierius/scenografas: Artūras Areima

Scenografo asistentas: Matas Makauskas

Kostiumų dailininkas: Artūras Areima

Kompozitorius: Rokas Petrauskas

Videomenininkas: Gediminas Vansevičius

Vaizdo operatoriai: Gediminas Vansevičius, Dinas Marcinkevičius, Paulius Oficerovas

Garso operatoriai: Martynas Ungurys, Justė Buslavičiūtė

Vaidina: Rokas Petrauskas, Monika Poderytė, Modesta Jakeliūnaitė, Karolis Legenis, Dovydas Stončius, Justė Buslavičiūtė

Pertraukos: nėra

Vaikai įleidžiami nemokamai: ne

Amžiaus cenzas: 16 metų

Festivalyje visi norime jaustis saugūs, todėl dalyvaujant renginyje reikalingas galimybių pasas.