Site Overlay

TROFĖJUS | Rudi van der Merwe ir Béatrice Graf (Šveicarija)

Konceptas: Rudi van der Merwe and Béatrice Graf
Choreografija: Rudi van der Merwe
Sukurta bendradarbiaujant su Susana Panadés Diaz, Jòzsef Trefeli
Atlikėjai: Ivan Blagajcevic, Claire-Marie Ricarte, Rudi van der Merwe
Muzikos kūrėja ir atlikėja: Béatrice Graf
Bendradarbiavimas kuriant scenografiją: Victor Roy
Bendradarbiavimas kuriant kostiumus: Kata Tòth
Administravimas: Laure Chapel
Prodiuseris: Skree Wolf
Koprodiuseris: Festival Antigel
Parama: Republic and Canton of Geneva

Trukmė: 40 min.

„Trofėjus“ – lokacijai specialiai pritaikytas spektaklis, kalbantis medžioklės, užkariavimo ir karinių tradicijų temomis. Trys prabangiomis barokinėmis suknelėmis vilkintys atlikėjai kartu su būgnininke užkariauja erdvę, lyg įsiveržianti armija – su praeities karų šmėklomis, medžioklės laimikiais ir žmonomis-trofėjais. Spektaklis manipuliuoja žiūrovo perspektyvos suvokimu, link auditorijos artėdamas per 300 metrų. „Trofėjus“ tyrinėja žmogaus santykius su aplinka, troškimą žymėti teritoriją, valdyti, tramdyti ir išnaudoti. Žmonijai susiduriant su nauju pasaulio vaizdu, formuojasi naujos asmenybės ir brėžiamos naujos mūšio linijos.

Rudi van der Merwe gimė ir užaugo Kalvinijoje, Pietų Afrikoje. Stellenbosch universitete studijavo teatrą ir prancūzų kalbą, tuo pat metu užsiimdamas nepriklausoma veikla teatro, šokio ir televizijos srityse. Jis taip pat studijavo šiuolaikinę literatūrą ir kiną Marco Blocho universitete Strasbūre ir dalyvavo ex.e.r.ce CCN of Montpellier. Jis turi post-produkcijos diplomą įgytą CADSchool Ženevoje, o 2015 m. įgijo  kino magistrantūros diplomą iš Raindance London. Nuo 2004 m. kaip atlikėjas pasirodo įvairiuose, daugiadiscipliniuose projektuose.

Béatrice Grafas yra menininkė ir įvairių stilių bei konfigūracijų būgnininkė. Nuo 1996 m. ji kuria savo projektus, dažnai naudodama netipinius instrumentus. Nuo solo iki seksteto, nuo improvizacijos iki kompozicijos, nuo svingo iki hardcore’o, nuo akusikos iki elektronikos, jai juoką kelia tokie riboti dalykai kaip stilistinės konvensijos ir orkestracijos. Daug metų bendradarbiaudama su džiazo, roko, elektroninės muzikos kūrėjais, taip pat su teatru ir šiuolaikinio, multimedijų meno kūrėjais, Béatrice Graf išvystė savo skambesį ir identitetą. Tuo pačiu metu ji yra pasirengusi kiekvienam laisvos improvizacijos iššūkiui.