Site Overlay

STEPAI, GAZO! | Teatras MENO ALCHEMIJA (Lietuva)

Rugpjūčio 24-26 d. Kaune ir Kauno rajone

24 d. (antradienis) 19.00 | Kulautuva, Poilsio g. 5, parkelyje prie seniūnijos pastato, Kulautuva, Kauno r.
25 d. (trečiadienis) 19.00 | Kačerginė, Liepų parkas, Kačerginė, Kauno r.
26 d. (ketvirtadienis) 18:00 | Kaunas, Kauno kultūros centro terasa, Kęstučio g. 1, Kaunas.

>> visi šie spektakliai nemokami!

Trukmė: 70 min.

Ar teko matyti, kaip tuščioje erdvėje, iš nieko, gimsta spektaklis? Kaip tai įvyksta? Ar tam reikia ypatingos aplinkos? O gal – tik daug išmonės, fantazijos ir geros istorijos? Teatro „Meno alchemija“ aktoriai Laurynas Jurgelis ir Aleksandras Špilevoj dviejų aktorių storytellingo spektaklyje „Stepai, gazo!“ smagia ir ironiška forma atskleis neįtikėtinai įdomius, bet mažai kam žinomus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stepono Batoro gyvenimo įvykius. Jau pirmosiomis spektaklio minutėmis žiūrovui taps akivaizdu, kad S. Batoro gyvenimas yra kupinas įdomių, intriguojančių ir įtraukiančių nuotykių – ar gali būti kitaip, jei šis mūsų šalies valdovas kilo iš Transilvanijos, kuri pasauliui yra puikiai žinoma dėl joje gyvenusio legendinio grafo Drakulos ir jo šiurpių istorijų.

Spektaklis vyksta po atviru dangumi, jame nenaudojami jokie įprasti dramos teatro elementai – scenografija, sceninis apšvietimas, kostiumai, grimas, šiuolaikiniai scenos efektai ir kt. „Stepai, gazo!“ apskritai nebus jokios scenos. Susirinkus žiūrovams, aktoriai, panašiai kaip praeityje vežimais klajoję artistai, atvažiuos dviem savo motociklais, ir nulipę nuo jų, pradės savo improvizuotą storytellingo pasirodymą, pasitelkdami tik tai, kas telpa jų motociklų krepšiuose.

Aleksandras Špilevoj – teatro dramaturgas, režisierius, pedagogas, aktorius ir tyrinėtojas. 2018 m. A. Špilevoj pelnė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premiją, o 2019 m. – „Auksinį scenos kryžių“ už Šiaulių dramos teatre paties režisuoto spektaklio „Bagadelnia“ dramaturgiją.