Site Overlay

Orbes | Jordi Galí (Prancūzija)

Rugpjūčio 25-26 d. Kaune

25 d. (trečiadienis) 16:00 | Kaunas, Nepriklausomybės a., prie Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios (Soboro), Kaunas.
26 d. (ketvirtadienis) 15:00 | Kaunas, Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64, Kaunas

>> visi šie spektakliai nemokami!

>> renginio metu galima laisvai ateiti ir išeiti

Trukmė: 150 min.

Neaiškūs ir nepažįstami objektai, netikėtai atsiradę mums įprastose erdvėse, kelia klausimų ir žadina mums tokį būtiną smalsumą. Viena tokių patirčių – katalonų režisieriaus Jordi Galí instaliacija „Orbes“, kuri parodo, kaip materijos ir konteksto sąveikoje atrodo judesys. Kokius judesius reikia atlikti, kad tarp elementų atsirastų naujas ryšys? Ką iš tokios patirties gali pasisemti atlikėjas, aplinka ir žiūrovas? Pasirodymas suteikia formą naujų pojūčių troškimui, o penkių erdvėje esančių atlikėjų kūnai tampa pačios instaliacijos architektais, aktoriais, medžiagomis, statytojais ir konstrukto detalėmis.

Jordi Galí studijavo šiuolaikinį šokį ir dirbo kartu su Wimu Vandekeybusu, Anne Teresa De Keersmaeker ir Maguy Marin. 2007 m. įkūrė „Cie Arrangement Provisoire“. Nuo 2014 m. savo menine kryptimi kūrėjas dalijasi su choreografe Vania Vaneau. Jo darbai skirti kūno ir medžiagos santykio tarp judesio ir objekto tyrinėjimui bei specialiai kuriami viešosioms erdvėms. J.Galí būdingos monumentalios ir laikinos konstrukcijos, o pasirodymai, siekiantys gyventojams, visuomenei ir vartotojams pasiūlyti pamėginti kitaip suvokti kasdienio gyvenimo kontekstą, atskleidžia neįprasto laikinumo pojūtį miesto ar gamtos peizažuose.

Metai: 2018

Koncepcija: Jordi Galí

Bendradarbiaujant su: Nermin Salepci

Kūryba ir atlikimas: Anne Sophie Gabert, Lea Helmstädter, Konrad Kaniuk, Jérémy Paon, Jeanne Vallauri/Julia Moncla

Partneriai: Sandra Pasini, Julien Quartier, Guillaume Robert, Vania Vaneau

Nuotraukos: Jean Pellaprat

Anonsas: Vincent Laisney