Site Overlay

KETURI | Rež. Kamilė Gudmonaitė

23 d. (sekmadienis) 19.30 | Žalgirio arenos automobilių stovėjimo aikštelė, RENGINYS NEMOKAMAS

Vienos dalies spektaklis
Pagal V. Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“ ištrauką
Iš rusų kalbos vertė Rimantas Vanagas

Režisierė: Kamilė Gudmonaitė
Scenografijos ir kostiumų: dailininkė Barbora Šulniūtė
Spektaklio triukšmų autorius: Perkūno Oželis
Vaidina: Mantas Zemleckas, Gytis Laskovas, Danas Kamarauskas
Nacionalinio Kauno dramos teatro ir teatro UTOPIA koprodukcija

Trukmė: 70 min.
Amžiaus rekomendacija: N-16, spektaklyje vartojami necenzūriniai žodžiai.

Spektaklis „Keturi“ sukurtas pagal V. Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“ ištrauką. Trys herojai kalbasi kažkur pamiškėje, o gal abstrakčioje erdvėje arba savo vidinėje Mongolijoje. Jie siekia amžino „kaifo“, totalios laisvės, visiškos malonės, išsivadavimo iš sąmonės archetipų, absoliučios būties, ketvirtojo Aš…

Pats autorius apie savo kūrinį yra pasakęs, kad tai pasaulinėje literatūroje pirmas romanas, kurio veiksmas vyksta visiškoje tuštumoje. Režisierės Kamilės Gudmonaitės interpretacija – tai minties šuolių, ironijos ir paradoksų derinys, kuriame šiuolaikinė realybė persipina su Rytų kultūrų mitologija, o žemoji gatvės kultūra su dvasiniais apmąstymais. „Šis spektaklis apie tai, kas esu. Kaip pasiekti esmę ir savo savastį, ar ji iš viso egzistuoja? Kiek tie „žiaurūs“ žmonės savyje turi gėrio? Kalbama apie meilę, kuri atskleidžiama per šių laikų žiaurumą. Spektaklio herojų neaplenkia tuštumos idėja – iškyla tapatybės klausimai ir išsibalansuoja tai, kas vadinama „aš“, – dėsto spektaklio „Keturi“ režisierė K. Gudmonaitė.

Bendras projektas su teatru „Utopia“. 2018 metais spektaklis dalyvavo tarptautinio Europos jaunųjų režisierių festivalio „Fast Forward“ programoje Drezdene, Vokietijoje.

Premjera – 2018 m. sausio 5, 6, 18, Nacionalinio Kauno dramos teatro Ilgojoje salėje

D. Stankevičiaus nuotr.