Site Overlay

DARWISHO KOŠMARAS | Ben Fury ir Simon Thierrée (Belgija)

Idėja ir choreografija: Ben Fury ir Simon Thierrée
Muzika: Simon Thierrée
Padėka: Sophia Moussa
Premjera: 2016 m.

Trukmė: 20 min.

Aš iš čia ir iš ten,
Aš nei iš čia, nei iš ten,
Aš turiu du vardus, kurie susipainioja ir išsipainioja ir aš turiu dvi kalbas…

(Mahmoudas Darwishas)

Vienas šokėjas, vienas smuikininkas ir jo instrumentai. Tai viliojantis, nedidaktinis kūrinys apie įmanomą supratingumą ir akivaizdžią brolystę. „Darwisho košmaras“ iš vieno paprasto ir tradicinio žingsnelio virsta į solinį šokį, šimtų žingsnelių ratą. Pasirodymas atsirado iš noro trumpą kūrinį sušokti viduryje auditorijos. Taip pat daug įkvėpimo pasisemta iš tradicinių Vidurio Rytų šventinių ir vestuvinių šokių dabkeh.

Svarbiausia „Darwisho košmare“ yra muzika. Ji nukelia mus į kelionę per ornamentuotus berberų stiliaus taqtoqa jebelia priedainius ir grynus trap muzikos (dupstepo elektroninės sesers ir hiphopo maištingosios dukters) garsus. Populiarios berberų ir gnawa kultūros, paveiktos marokietiškos grupės „Jil Jilala“ dvasios, jaučiamos per visą pasirodymą. Du atlikėjai kartu dainuoja vieną žinomiausių grupės dainų ir sukuria pulsuojantį ratą, besiplečiantį tol, kol išyra.

Benas Fury ir Simonas Thierrée susitiko Briuselyje, šiuolaikinio šokio ir cirko kryžkelėje. Benas reguliariai dirbo su choreografais Sidi Larbi Cherkaoui ir Fatou Traore, o Simonas rašė kompozicijas klasikiniams ir klajoklių ansambliams bei dirbo su cirku ir šiuolaikinio šokio trupėmis, tokiomis kaip „Rital Brocante“ ir „Les SlovaKs Dance Collective“. Šis judesio kūrinys ir gyva muzika sujungia abiejų menininkų domėjimosi sritis: Beno mėgstamą breiko šokį ir tradicinę, klasikinę bei džiazo muziką, kuria gyvena Simonas. Be to, juos abu paveikė Vidurio Rytų šiuolaikinis šokis ir muzika.

Daug muzikantų žinomi visame arabų pasaulyje, bet populiarių arabų pasaulio poetų ir rašytojų pasitaiko daug mažiau. Per savo poemas, susijusias su Palestina ir tapatybe, nostalgija, bejėgiškumu tremtyje, Mahmoudas Darwishas atstovauja bendram Arabų pasaulio balsui.